HAN STARS WARS UNIVERSE

HAN STARS WARS UNIVERSE

 • 1. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (2018)

  Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi

  Maddi sıkıntı içinde olan pilot Han Solo (Alden Ehrenreich) ve kız arkadaşı Qira (Emilia Clarke) iş arar. Değerli ama tehlikeli bir maddeyi ele geçirmeyi başarırlar, bu da sonuçta İmparatorluğun zulmüne ve ikisinin ayrılmasına yol açar. Endişelenen Han, tüm kurnazlığını riskli bir plana sızmak için kullanır, ancak bu, memleketine dönme ve sevdiği kişiyle yeniden bir araya gelme fırsatını doğurabilir. Başarısız olursa tehlikeli Dryden Vosa (Paul Bettany) hesap vermek zorunda kalacak. Yol boyunca pilot, Chewbacca (Joonas Suotamo) ve Millennium Falconun asıl sahibi Lando Calrissian (Donald Glover) gibi önemli ortaklarla tanışır.

 • 2. Ahsoka (2023)

  Ahsoka

  Ahsoka Tano'nun maceralarını konu alıyor. The Mandalorian'dan bir yan dizi daha.

 • 3. Star Wars: Bölüm VIII - Son Jedi (2017)

  Star Wars: Bölüm VIII - Son Jedi

  Yıldız Savaşları: Bölüm VIIIde, izole bir adada efsanevi ve münzevi Luke Skywalker (Mark Hamill) ile karşılaştıktan sonra genç Rey (Daisy Ridley), Jedi Ustasının öğretilerine dayanarak Güçün dengesini anlamaya çalışır. Aynı zamanda Kylo Renin (Adam Driver) Birinci Düzeni, Direnişle yüzleşmek için kendisini yeniden organize ediyor.

 • 4. Star Wars: Klon Savaşları (2008)

  Star Wars: Klon Savaşları

  Klon Savaşları galaksinin her yerinde gerçekleşiyor, bu da Jedi Şövalyelerinin barışı korumak ve düzeni yeniden kurmak için kendi yollarından çekilmesi gerektiği anlamına geliyor. Bunu yapmak için Cumhuriyetçi birliklerin Jabbanın ( Kevin Michael Richardson ) topraklarını geçmesi gerekiyor; Jabba buna ancak Jediların kaçırılan oğlu Ziroyu ( Corey Burton ) kurtarması durumunda izin verecektir. Anakin Skywalker ( Matt Lanter ) bu göreve gönderilir ve genç padawanı Ahsoka Tano ( Ashley Eckstein ) ona yardım etmekle görevlendirilir. Ancak Anakin, kendi sorumluluğunda bir padawanın olmasını istemiyor ve kendi başına hareket etmeyi tercih ediyor.

 • 5. Star Wars: Bölüm VII - Güç Uyanıyor (2015)

  Star Wars: Bölüm VII - Güç Uyanıyor

  Star Wars: Bölüm VIIde, Darth Vader ve İmparatorluğun çöküşünden onlarca yıl sonra yeni bir tehdit ortaya çıkıyor: Cumhuriyetin gücünü baltalamayı amaçlayan karanlık bir örgüt olan Birinci Düzen, General Kylo Reni (Adam Driver) de içeriyor. Hux (Domhnall Gleeson) ve Yüce Lider Snoke (Andy Serkis) ana üsler olarak. Direnişin ana pilotlarından biri olan ve tutuklanmadan önce küçük robot BB-8 aracılığıyla mitolojik Luke Skywalkerın (Mark Hamill) yaşadığı yerin haritasını gönderen Poe Dameronu (Oscar Isaac) yakalamayı başarırlar. BB-8 çölde kaçarken, eski gemilerden enkaz toplayarak yalnız yaşayan genç Rey (Daisy Ridley) ile karşılaşır. Aynı zamanda Poe, görevinden aniden ayrılmaya karar veren fırtına askeri Finnden (John Boyega) yardım alır. Birlikte Birinci Düzenin yönetiminden kaçarlar.

 • 6. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016)

  Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

  Rogue One: Bir Star Wars Hikayesinde Jyn Erso (Felicity Jones), yönetmen Krennicin (Ben Mendelsohn) kendisinden en güçlü silahı yapmak için çalışmasını istemesi üzerine çocukken babası Galenden (Mads Mikkelsen) alındı. dünyada İmparatorluk, Ölüm Yıldızı. Saw Gerrera (Forest Whitaker) tarafından büyütülen kız, 16 yaşına geldiğinde kendi başına hayatta kalmayı öğrenmek zorunda kaldı. Bir yetişkin olan Jyn, babasının Gerreraya gönderdiği bir mesaja erişim isteyen Asi İttifakı tarafından hapishaneden kurtarılır. Görev sonunda özgürlük vaadiyle kaptan Cassian Andor (Diego Luna) ve robot K-2SO ile birlikte çalışmayı kabul eder.

 • 7. Star Wars: Andor (2022)

  Star Wars: Andor

  Rogue One olaylarından beş yıl önce geçen dizi , Galaktik İmparatorluğa karşı İsyan'ın oluşum yıllarında Cassian Andor'u ( Diego Luna ) takip ediyor. Başlangıçta, çöl gezegeni Ferrix'te geçimini sağlayan bağımsız bir haydut olan Cassian, gizemli idareci Luthen Rael ( Stellan Skarsgård ) ile onu yeni oluşan Asi İttifakının önemli bir üyesi olma yolunda ilerleten kaderî bir karşılaşma yaşar. Kadroda ayrıca Mon Mothma rolünü yeniden canlandıran Genevieve O'Reilly'nin yanı sıra yardımcı rollerde Adria Arjona , Fiona Shaw , Anton Lesser , Alex Ferns , Denise Gough , Kyle Soller ve Andy Serkis yer alıyor.

 • 8. The Mandalorian (2019)

  The Mandalorian

  Star Wars: The Mandalorian , daha yaygın olarak The Mandalorian olarak bilinir ve pazarlanır , Star Wars evreninde geçen bir Space Western dizisi ve seri tarihindeki ilk canlı aksiyon televizyon dizisidir. Jon Favreau tarafından yaratıldı , yürütücü yapımcılığını Favreau, Dave Filoni , Kathleen Kennedy , Colin Wilson ve Rick Famuyiwa note yaptı ve ortak yapımcılığını Karen Gilchrist üstlendi. İlk üç sezonun yönetmenleri arasında Favreau, Filoni, Famuyiwa, Deborah Chow, Bryce Dallas Howard , Taika Waititi , Peyton Reed , Carl Weathers veRobert Rodriguez . Galaktik İmparatorluğun düşüşünden beş yıl sonra geçen dizi , klanının gizli yerleşim bölgesini desteklemek için kanunsuz Dış Halka'da faaliyet gösteren bir Mandalor Ödül Avcısını ( Pedro Pascal ) konu alıyor. Çoğu kişi tarafından basitçe "Mandaloryalı" veya "Mando" olarak bilinen adının daha sonra Din Djarin olduğu ortaya çıktı . Bir grup İmparatorluk görevlisinden şüpheli bir işi kabul ettikten sonra , hedefinin doğaüstü güçlere sahip garip bir uzaylı bebek olduğunu öğrenince şok olur.

 • 9. The Book of Boba Fett (2021)

  The Book of Boba Fett

  The Book of Boba Fett, Disney+ tarafından yayınlanan bir dizi. Bu dizi, Star Wars evreninde geçen bir hikâyeyi anlatıyor ve Boba Fett adında bir karakterin öyküsünü konu alıyor. Dizi, Star Wars: The Mandalorian dizisiyle aynı evrende geçiyor ve The Mandalorian'ın ikinci sezonunun bir parçası olarak yayınlandı. The Book of Boba Fett, Boba Fett'in Mandalore'daki yeniden yükselişini ve güçlerini nasıl geri kazandığını anlatıyor. Dizi, Boba Fett'in yanı sıra onun partneri olan Fennec Shand gibi diğer çekici karakterlerin de hikâyelerini anlatıyor. Dizi, aksiyon dolu sahneler ve heyecan verici olaylarıyla izleyenleri ekran başına kilitliyor.

 • 10. Star Wars: Tales of the Jedi (2022)

  Star Wars: Tales of the Jedi

  Star Wars: Tales of the Jedi, Star Wars evreninde geçen bir Disney+ animasyon antoloji dizisidir ve Star Wars: The Clone Wars'ın bir ön bölümü/ara bölümü/devamı niteliğindedir ve oyuncu kadrosunun ve ekibin çoğu bu diziden geri dönmüştür. Klon Savaşları öncesi, sırası ve sonrasındaki ara dönemlerde geçen dizi, çeşitli noktalarda Ahsoka Tano ( Ashley Eckstein ), Count Dooku ( Corey Burton ) ve Qui-Gon Jinn'e ( Liam Neeson ve oğlu Micheál Richardson) odaklanıyor. izleyicilerin onlarla ilk tanıştığı karakterler haline nasıl geldiklerini gösteriyor. Ayrıca Anakin Skywalker ( Matt Lanter ), Mace Windu ( Terrence C. Carson), Yoda, Obi-Wan Kenobi, Bail Organa, Tera Sinube, Yaddle, Ponda Baba ve Klon Ordusu ortaya çıktı. Star Wars Battlefront II'de (2017) Iden Versio'yu oynayan Janina Gavankar , dizide Ahsoka'nın annesi Pav-ti olarak karşımıza çıkıyor.

 • 11. Star Wars: The Bad Batch (2021)

  Star Wars: The Bad Batch

  Star Wars: The Bad Batch, Lucasfilm tarafından üretilen ve Disney+'da yayınlanan bir animasyon dizisidir. Dizi, Star Wars galaksisinin "Güzel Sıkıntı" (The Clone Wars) animasyon dizisinin son sezonundan sonra geçmektedir ve "The Bad Batch" (Kötü Parti) adı verilen bir grup klon askerinin maceralarını anlatmaktadır. Bu askerler, standart klon askerlerden farklı genetik mutasyonları olan ve dolayısıyla özel yeteneklere sahip olan bir gruptur. Dizi, bu askerlerin galaksinin farklı yerlerindeki görevlerinde nasıl başa çıktıklarını ve nasıl özel güçlerini kullandıklarını anlatmaktadır.