Fantastik Diziler

Fantastik Diziler

 • 1. The Originals (2013)

  The Originals

  Dizi, Niklaus "Klaus" Mikaelson ( Joseph Morgan ) ve ağabeyi Elijah ( Daniel Gillies ) ve küçük kız kardeşi Rebekah'nın ( Claire Holt ) dahil olduğu orijinal vampir ailesinin doğaüstü potaya geri dönmesini konu alıyor. Yüzyıllar önce inşa edilmesine yardım ettiği bir kasaba olan New Orleans'ın Fransız Mahallesi'nde ve şeytani eski çırağı Marcellus "Marcel" Gerard ( Charles Michael Davis ) ile yeniden bir araya gelir. Ayrıca Klaus'un çocuğuna hamile olan kurt adam Hayley Marshall ( Phoebe Tonkin ); Marcel'den kız kardeşini öldürdüğü için intikam almak isteyen cadı Sophie Deveraux ( Daniella Pineda ); Camille "Cami" O'Connell ( Leah Pipes ), bir insanı neyin kötü yaptığını araştıran bir insan psikolojisi öğrencisi; Davina Claire ( Danielle Campbell ), Marcel'in en sevdiği cadı; Vincent Griffith (Yusuf Gatewood), bir cadı ve başka bir Mikaelson kardeşi Finn'in bir gemisi; Mikaelson'ın en büyük kardeşi Freya ( Riley Voelkel ); ve Marcel'in vampir müttefiki Josh Rosza (Steven Krueger). Her şeyin göründüğü gibi olmadığını ve herkesin ittifaklarının göründüğü gibi olmadığını ve değişmez olmadığını öğrenmemiz çok uzun sürmedi.

 • 2. Squid Game (2021)

  Squid Game

  Tamamı Hwang tarafından yazılan ve yönetilen dokuz bölümden oluşan dizi, ilk olarak 17 Eylül 2021'de dünya çapında Netflix'te yayınlanmak üzere kullanıma sunuldu. Dizinin başrollerinde Lee Jung-jae , Park Hae-soo ve Wi Ha-joon, model Jung ile birlikte İlk oyunculuk rolünde Ho-yeon ve özel görünümlerde Gong Yoo ve Lee Byung-hun . Orta yaşlı şoför Seong Gi-hun (Lee), annesiyle sürekli bir yoksulluk içinde, başarısız bir iş girişiminden kaynaklanan diz boyu borçlu ve ciddi bir kumar bağımlılığı içinde yaşıyor ve aynı zamanda boşandıktan sonra kızına bakmak için mücadele ediyor.

 • 3. The Last of Us (2023)

  The Last of Us

  The Last of Us , Naughty Dog tarafından yaratılan aynı adlı PlayStation video oyununa dayanan, yakında çıkacak bir kıyamet sonrası drama dizisidir. Televizyon için Craig Mazin ( Çernobil ) ve Neil Druckmann (orijinal oyunun yazarı ve yönetmeni) tarafından geliştirildi. 15 Ocak 2023'ten itibaren HBO'da yayınlanacak. Mantar zombilerinin kuşattığı bir Amerika'da geçen dizide Pedro Pascal , kızının kaybıyla yıkılmış bir adam olan Joel'i canlandırıyor. Genç Ellie'ye ( Bella Ramsey ) bir zamanların büyük ulusu boyunca tehlikeli bir yolculukta eşlik etme görevini üstlendiğinde, kendisine beklenmedik ikinci bir şans bulur. Ayrıca Gabriel Luna, Anna Torv, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Nico Parker, Storm Reid ve Nick Offerman da rol alıyor.

 • 4. His Dark Materials (2019)

  His Dark Materials

  Tüm insanların, insan ruhunun tezahürü olan dæmons adlı hayvan arkadaşlarının olduğu alternatif bir dünyada, Jordan College, Oxford'da öğretmenlerle birlikte yaşayan genç bir yetim, Lord Asriel ve Marisa Coulter'ın dahil olduğu tehlikeli bir sırrı keşfeder. Kayıp arkadaşını ararken, çok sayıda adam kaçırma olayını ve bunun Dust adlı gizemli maddeyle bağlantısını ortaya çıkarır.

 • 5. The Mandalorian (2019)

  The Mandalorian

  Star Wars: The Mandalorian , daha yaygın olarak The Mandalorian olarak bilinir ve pazarlanır , Star Wars evreninde geçen bir Space Western dizisi ve seri tarihindeki ilk canlı aksiyon televizyon dizisidir. Jon Favreau tarafından yaratıldı , yürütücü yapımcılığını Favreau, Dave Filoni , Kathleen Kennedy , Colin Wilson ve Rick Famuyiwa note yaptı ve ortak yapımcılığını Karen Gilchrist üstlendi. İlk üç sezonun yönetmenleri arasında Favreau, Filoni, Famuyiwa, Deborah Chow, Bryce Dallas Howard , Taika Waititi , Peyton Reed , Carl Weathers veRobert Rodriguez . Galaktik İmparatorluğun düşüşünden beş yıl sonra geçen dizi , klanının gizli yerleşim bölgesini desteklemek için kanunsuz Dış Halka'da faaliyet gösteren bir Mandalor Ödül Avcısını ( Pedro Pascal ) konu alıyor. Çoğu kişi tarafından basitçe "Mandaloryalı" veya "Mando" olarak bilinen adının daha sonra Din Djarin olduğu ortaya çıktı . Bir grup İmparatorluk görevlisinden şüpheli bir işi kabul ettikten sonra , hedefinin doğaüstü güçlere sahip garip bir uzaylı bebek olduğunu öğrenince şok olur.

 • 6. The Witcher (2019)

  The Witcher

  De Hekser Geralt van Rivia, bir canavar avcısı olarak profesyonel bir canavar avcısı olarak, ontdekken'deki en büyük evlerde ağır ağır, para kazanmak ve eğlenmek için çok zaman harcıyor.

 • 7. The Flash (2023)

  The Flash

  Flash, zamanı önemli ölçüde bozan bir hareket olan annesinin öldürülmesini önlemek için zamanda geriye gider.

 • 8. Loki (2021)

  Loki

  Avengers: Endgame olaylarından sonra geçen dizi , New York Savaşı'ndan sonra Tesseract/Space Stone ile kaçan Alternate Universe Loki ( Tom Hiddleston ) notunu konu alıyor . Zaman akışının dışında var olan ve kendisini Kutsal Zaman Çizelgesini korumaya adamış bir kuruluş olan Zaman Değişimi Otoritesi tarafından tutuklanır, ardından zorla işe alınır ve ajanlarına düşman olan ve onları katleden başka bir versiyonunu durdurmalarına yardım eder. kontrol edilmezse potansiyel olarak gerçekliğin kendisini tehdit edebilir. Bu biraz kafa karıştırıcı geliyorsa, merak etmeyin: Loki'nin kafası da aynı derecede karışık. Ancak bunu kendi lehine çevirmeye kararlıdır.

 • 9. Chucky (2021)

  Chucky

  Bir banliyödeki bahçe satışında eski bir Chucky bebeği ortaya çıktıktan sonra, bir dizi korkunç cinayet kasabanın ikiyüzlülüklerini ve sırlarını açığa çıkarmaya başlayınca pastoral bir Amerikan kasabası kaosa sürüklenir. Bu arada, Chucky'nin geçmişinden düşmanların ve müttefiklerin gelişi, cinayetlerin ardındaki gerçeğin yanı sıra iblis bebeğin anlatılmamış kökenlerini ortaya çıkarmakla tehdit eder.

 • 10. Rick and Morty (2013)

  Rick and Morty

  Rick and Morty, Cartoon Network'ün gece geç saatlerde yayınlanan programlama bloğu Adult Swim için Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından yaratılan animasyonlu bir bilim kurgu komedi dizisidir . Başlangıçta dizi, Channel101'in The Real Animated Adventures of Doc and Mharti adlı Geleceğe Dönüş parodisine dayanıyordu. Bu tuhaf dizi, iyi kalpli ama sorunlu genç bir lise öğrencisi olan Morty Smith ile Morty'nin huysuz, ahlaksız ve alkolik dedesi Rick Sanchez'in (ikisini de Justin Roiland tarafından seslendirilen ) Mad Scientist'in talihsiz maceraları etrafında dönüyor . Rick, çoklu evrende bilimkurgu asit gezisi maceralarına çıkmak ve çılgın bilim deneyleri yapmasına yardım etmek için sürekli olarak Morty ve ailesini normal hayatlarından çeker. Morty'nin ebeveynleri, Rick'in oğulları üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu düşünür, ancak yine de Morty'yi okulda tuttuğu sürece Rick'i evin etrafında tutarlar.

 • 11. Vampir Günlükleri (2009)

  Vampir Günlükleri

  ölümünden sonra iyileşen lise öğrencisi Elena Gilbert'e ( Nina Dobrev ) odaklanıyor. teyze, Jenna Sommers ( Sara Canning ). Elena'nın hayatı , kendisinin ve arkadaşı Caroline Forbes'in ( Candice Accola ) dikkatini çeken yeni bir öğrenci olan Stefan Salvatore ( Paul Wesley ) ve Elena'nın çocukluk arkadaşı Matt Donovan'ın ( Zach Roerig ) kıskançlığıyla tanıştığında değişir. En yakın arkadaşı Bonnie Bennett'in ( Kat Graham ) ısrarı üzerine), Elena, daha sonra vampir olduğu ortaya çıkan Stefan'ın peşine düşer. Aynı sıralarda Matt'in kız kardeşi Vicki ( Kayla Ewell ), bir hayvan olduğuna inanılan bir şey tarafından ısırılır. Gerçekte, Stefan'ın görüşmediği ağabeyi Damon ( Ian Somerhalder ) tarafından ısırılarak, sevdiği birini kaybetmiş ve tamamen Elena'ya benzeyen bir vampirle yeniden bir araya gelmek için şehre geri dönmüştür.

 • 12. Wednesday (2022)

  Wednesday

  Charles Addams'ın ikonik Addams Ailesi karakterlerine dayanan, ailenin kasvetli kızı Çarşamba Addams'ı konu alan bir gizem komedi dizisidir . Dizi, Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yaratıldı ve Tim Burton tarafından yönetildi ve baş yapımcılığını üstlendi . 23 Kasım 2022'de Netflix'te gösterime girdi . Çarşamba ( Jenna Ortega ) başka bir okuldan yeni atılmış olarak , kendisini ebeveynleri Morticia ( Catherine Zeta-Jones ) ve Gomez'in ( Luis Guzman ) mezun olduğu Nevermore Academy'de bulur . Orada nihayet kendisi kadar tuhaf ve sıra dışı insanları bulur… ama aynı zamanda karanlık, onlarca yıllık bir gizem

 • 13. The Sandman (2022)

  The Sandman

  The Sandman , Netflix için yazar Neil Gaiman , David S. Goyer ve Allan Heinberg tarafından geliştirilen aynı adlı 1989-1996 çizgi roman serisinin 2022 canlı aksiyon televizyon uyarlamasıdır . İlk sezon, çizgi romanın ilk iki cildine ( Preludes and Nocturnes ve The Doll's House ), üçüncü cildin ( Dream Country ) kısmi uyarlaması ve dördüncü cildin ( Season of Mists ) bir fragmanıyla tamamen uyarlanmıştır. Birden fazla ciltten hikayeleri uyarlamak için ikinci bir sezon onaylandı. Tom Sturridge , insanların rüyalarını barındıran metafizik düzlem olan Rüya Görme'ye başkanlık eden uzun ömürlü ve güçlü bir varlık olan Lord Morpheus, diğer adıyla Dream rolünde. Roderick Burgess'in ( Charles Dance ) yaptığı bir çağırma ritüelinin ardından yüzyıldan fazla bir süredir Dünya'da mahsur kalan Dream, ortadan kaybolmasının sonuçlarıyla ve gerçekliğin istikrarına yönelik diğer tehditlerle uğraşır.

 • 14. Doom Patrol (2019)

  Doom Patrol

  Doom Patrol, klasik DC Comics serisi Doom Patrol'a dayanan bir 2019 süper kahraman serisidir. Başlangıçta DC Universe yayın hizmetinde oluşturuldu ve o zamandan beri HBO Max'e Kanal Atlamasından geçti. Her üye, onlara insanüstü yetenekler veren ama aynı zamanda onları yaralanmış ve şekilsiz bırakan korkunç kazalara maruz kaldı. Travma geçirmiş ve ezilen ekip, var olan en tuhaf olayları araştırmak ve Dünya'yı bulduklarından korumak için onları bir araya getiren Şef aracılığıyla bir amaç buldu. Doom Patrol , bu gönülsüz kahramanları hiç beklemedikleri bir yerde bulur ve onlara reddetmesi zor bir görevle gelen, ancak göz ardı edilmesi zor bir uyarıyla gelen Cyborg'dan başkası tarafından harekete geçirilmez: Hayatları asla, hep aynı ol.

 • 15. House of the Dragon (2022)

  House of the Dragon

  Dizi, Westeros alemine geri dönüyor ve Daenerys Targaryen'in doğumundan 172 yıl önce başlıyor, Daenerys Targaryen'in Valyria soyundan gelen yönetici hanedanı olan Targaryen Hanesi'nin atalarını bölen "Ejderhaların Dansı" olarak bilinen veraset savaşına odaklanıyor. Fatih Aegon'un günlerinden beri güçlerini ejderhaların kullanımına dayandıran Westeros. Hikaye, krallığın soyluları tarafından kuzeni Prenses Rhaenys yerine Prens Viserys'i geleceğin hükümdarı olarak seçen ve böylece elli yıldan fazla barış ve refahın tadını çıkaran bir krallığı miras alan I. Jaeherys'in Büyük Konseyi ile başlar. On yıldan uzun bir süre sonra ve şimdi kral olan Viserys, Targaryen yönetiminin istikrarının devam etmesini sağlamak için bir erkek varis arıyor ve onun Elçisi Sör Otto Hightower da Viserys'in varisinin asla ölmemesini sağlamaya kararlı.kralın kesinlikle değişken kardeşi Daemon olun. Kraliçe Eş Aemma'nın sıkıntılı hamileliklerinin sonuncusu doğum sırasında ölmesiyle sona erdiğinde ve uzun süredir arzuladıkları oğulları kısa süre sonra onu mezara kadar takip ettiğinde, Viserys hayatta kalan tek çocukları Prenses Rhaenyra'yı tahtın varisi yapmaya karar verir, bu da Hightower'ları rahatsız eder ve diğer birkaç asil ev. Yine de aynı zamanda Viserys, Otto'nun kızı Alicent ile yeniden evlenerek Rhaenyra'yı yabancılaştırır; ve en büyük kızının yerine geçmesi konusundaki yemininde kararlı olsa da, bu ikinci evlilik, Alicent'in ilk oğlu Aegon da dahil olmak üzere yetişkinliğe kadar hayatta kalan birkaç çocuk üretir.

 • 16. Alice in Borderland (2020)

  Alice in Borderland

  Alice in Borderland, aynı adlı Shonen Sunday mangasına dayanan bir Netflix orijinal bilim kurgu/korku/gerilim Japon televizyon dizisidir. Temel önermesi, Tokyo'nun neredeyse tamamen boşaltıldığı ve kalan birkaç kişinin hayatta kalabilmek için sadist ve şiddetli "oyunlar" oynamak zorunda olduğudur. Kento Yamazaki'yi Ryōhei Arisu olarak ve Tao Tsuchiya'yı Yuzuha Usagi olarak canlandırıyor. İlk sezon 10 Aralık 2020'de dünya çapında yayınlandı. İkinci sezonun Aralık 2022'de yayınlanması bekleniyor.