En İyi Bilim Kurgu Dizileri

En İyi Bilim Kurgu Dizileri

 • 1. See (2019)

  See

  Bir virüs insanlığı yok etti. Hayatta kalanlar kör çıktı. Yüzyıllar sonra ikizler efsanevi görme yeteneğiyle doğduğunda, babaları kabilesini tehdit altındaki bir kraliçeye karşı korumalıdır.

 • 2. Altered Carbon (2018)

  Altered Carbon

  Dizi, 300 yıldan daha uzun bir gelecekte, insanların bilinçlerinin kafataslarının dibine yerleştirilen kortikal yığınlarda depolandığı , böylece biri ölürse yeni bir vücuda nakledilebilecekleri bir Dünya'da geçiyor. İlk sezon, Elçi Takeshi Kovacs'ın (suçların cezası olarak kullanılan) sayısallaştırılmış depodan çıkarıldıktan sonra, parasını karşılayacak kadar zengin ve güçlü biri olan süper zengin bir 'Meth' ('Methuselah'tan') için özel dedektif olarak çalışmasını konu alıyor. birkaç ömür yaşamak için . Meth, Laurens Bancroft kısa süre önce ölümden döndü ( kişilik yedeği sayesinde)) görünür bir intihardan sonra, ancak kendini asla öldürmeyeceğini iddia ediyor. Yedekleme programı nedeniyle, ölümünden önceki 48 saati kaçırıyor. Onu kimin ve neden öldürdüğünü öğrenmek için Kovacs'ı tutar.

 • 3. Orphan Black (2013)

  Orphan Black

  Kanada'da yetiştirilen Street Smart English yetimi Sarah Manning (Maslany), bir kadının kendini trenin önüne atmasına tanık olduğunda eve doğru yola çıkar. Sarah, kadının tıpatıp aynı göründüğünü görünce sersemledi ve ortaya çıkan panikten yararlanarak kadının atılmış çantasını aldı. Çantanın içindekileri inceleyen Sarah, kadının Beth Childs (aynı zamanda Maslany) olduğunu tespit eder ve ürkütücü benzerlikleri nedeniyle, onun kimliğini üstlenmeye karar vererek onun evini soymaya ve üvey kardeşi Felix (Jordan Gavaris) ile olan devasa birikim hesabını temizlemeye karar verir. ). Ancak, planını uzun süre yapamayan Sarah birdenbire kendini çok derinlerde bulur. Rahmetli Bayan Childs, bir erkek arkadaşı ve pek çok sırrı olan sorunlu bir polis dedektifi olmakla kalmayıp, aynı zamanda Sarah çok geçmeden her şeyi değiştiren büyük bir komployu ortaya çıkarır: O, dünya çapında yaşayan bir dizi klondan biridir ( hepsi tarafından canlandırılmıştır). Maslany ). "Genetik benzerlerinden" ikisi, futbol annesi Alison Hendrix ve biyoloji öğrencisi Cosima Niehaus (ikisi de Maslany) ile tanışan Sarah, kendisinin ve klonlarının öldürüldüğünü öğrenir - kolay bir aleyhte gibi görünen şeyi, çözülecek bir soruşturmaya dönüştürür. -gizli komplolar.

 • 4. Rick and Morty (2013)

  Rick and Morty

  Rick and Morty, Cartoon Network'ün gece geç saatlerde yayınlanan programlama bloğu Adult Swim için Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından yaratılan animasyonlu bir bilim kurgu komedi dizisidir . Başlangıçta dizi, Channel101'in The Real Animated Adventures of Doc and Mharti adlı Geleceğe Dönüş parodisine dayanıyordu. Bu tuhaf dizi, iyi kalpli ama sorunlu genç bir lise öğrencisi olan Morty Smith ile Morty'nin huysuz, ahlaksız ve alkolik dedesi Rick Sanchez'in (ikisini de Justin Roiland tarafından seslendirilen ) Mad Scientist'in talihsiz maceraları etrafında dönüyor . Rick, çoklu evrende bilimkurgu asit gezisi maceralarına çıkmak ve çılgın bilim deneyleri yapmasına yardım etmek için sürekli olarak Morty ve ailesini normal hayatlarından çeker. Morty'nin ebeveynleri, Rick'in oğulları üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu düşünür, ancak yine de Morty'yi okulda tuttuğu sürece Rick'i evin etrafında tutarlar.

 • 5. Fringe (2008)

  Fringe

  Fringe, JJ Abrams ve yurttaşları Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından yaratılan bir FOX Bilim Kurgu dizisidir. Lost ve Alias'tan diğer JJ iş arkadaşları da işin içinde. Kavramsal olarak, birincil tehdidin Alien Invasion yerine Mad Scientist teröristleri olduğu The X-Files'tan farklı değil. Uygulamada The X-Files'ın CSI ile buluşması gibidir. JJ'in diğer şovları gibi, bir Alternatif Evren, gizemli "Gözlemciler" ve Action Girl ve daha en başından çılgın, sıra dışı olaylar. Tam bir Zihin dehası.

 • 6. The 100 (2014)

  The 100

  Dizi, Dünya'yı harap eden bir nükleer kıyametten 97 yıl sonra, 2149'da başlıyor. Hayatta kalanların, o sırada yörüngede olan ve o zamandan beri Ark adı verilen tek bir büyük istasyonda birleşen on iki ulusal uzay istasyonunun sakinleri olduğu düşünülüyordu. Bu gemide yasalar katıdır ve kaynaklar azalmaktadır - yani Ark'ın liderler potansiyel bir çözüm olarak Dünya'ya dönüyor. Yüz çocuk suçlu, yeniden yerleşime uygun olup olmadığını görmek için bir indirme gemisiyle Dünya'ya gönderilir. Bir iniş kazası nedeniyle Sandık'tan ayrılan suçlular, yerde kamp kurmaya çalışır. Ancak grubun nihai liderleri - babasının bildiği için öldürüldüğü sır nedeniyle tek kişilik hücrede tutulan ayrıcalıklı bir genç kadın olan Clarke Griffin ( Eliza Taylor ) ve asi eski bir gardiyan olan Bellamy Blake ( Bob Morley ) Ark, yasadışı küçük kız kardeşi Octavia'yı ( Marie Avgeropoulos ) öğrendi) - Bilmediğiniz bir gezegende gençlerden oluşan işlevsel bir toplum kurmanın kendi başına yeterince zor olduğunu bulun, bir başka önemli zorluk daha var: Dünya üzerindeki tek insanlar onlar değil. Kamp, kıyametten sağ kurtulan ve 100 kişinin kendi bölgelerine inişinden memnun olmayan insanların klanları olan Grounders ile kısa sürede çatışmaya girer.

 • 7. Black Mirror (2011)

  Black Mirror

  Black Mirror , Dead Set yaratıcısı Charlie Brooker tarafından üretilen (ve esas olarak yazılan) bir İngiliz bilim kurgu korku antolojisi dizisidir . Seri, Alacakaranlık Kuşağı'ndan esinlenmiştir ve adını karartılmış bir dijital ekranda görünen yansımadan almıştır. Bölümlerin tümü , tekno-paranoyayı ve dünyayla ilgili genel rahatsızlığı araştırıyor . Genellikle alternatif bir şimdiki/yakın gelecek distopyasında geçerler ve bazı bölümler daha deneysel ve hatta daha hafif olmasına rağmen genellikle koyu ve hicivli tonlara sahiptirler.

 • 8. The Mandalorian (2019)

  The Mandalorian

  Star Wars: The Mandalorian , daha yaygın olarak The Mandalorian olarak bilinir ve pazarlanır , Star Wars evreninde geçen bir Space Western dizisi ve seri tarihindeki ilk canlı aksiyon televizyon dizisidir. Jon Favreau tarafından yaratıldı , yürütücü yapımcılığını Favreau, Dave Filoni , Kathleen Kennedy , Colin Wilson ve Rick Famuyiwa note yaptı ve ortak yapımcılığını Karen Gilchrist üstlendi. İlk üç sezonun yönetmenleri arasında Favreau, Filoni, Famuyiwa, Deborah Chow, Bryce Dallas Howard , Taika Waititi , Peyton Reed , Carl Weathers veRobert Rodriguez . Galaktik İmparatorluğun düşüşünden beş yıl sonra geçen dizi , klanının gizli yerleşim bölgesini desteklemek için kanunsuz Dış Halka'da faaliyet gösteren bir Mandalor Ödül Avcısını ( Pedro Pascal ) konu alıyor. Çoğu kişi tarafından basitçe "Mandaloryalı" veya "Mando" olarak bilinen adının daha sonra Din Djarin olduğu ortaya çıktı . Bir grup İmparatorluk görevlisinden şüpheli bir işi kabul ettikten sonra , hedefinin doğaüstü güçlere sahip garip bir uzaylı bebek olduğunu öğrenince şok olur.

 • 9. Snowpiercer (2020)

  Snowpiercer

  Snowpiercer , TNT'nin ilk kez 2020'de yayınlanmaya başlayan bir TV dizisidir. Le Transperceneige çizgi romanının ve onun daha ünlü film uyarlaması Snowpiercer'ın yeniden başlatılmasıdır ve farklı karakterleri içeren bir yeniden tasavvur olarak hizmet eder, ancak önceki hayranların hayran olduğu bir ortamdır. sürümlerinin temellerini zaten bilmelidir. Gizemli "Bay Wilford" tarafından dünyayı durmaksızın katetmek ve soğuktan sığınak sağlamak için tasarlanan lüks bir trenle (bu versiyonda 1.001 araba uzunluğunda) dünya bir buzul çağında sona erdi. Tren lüks için inşa edildi, orada olmak için para ödeyenler gülünç bir şekilde şımartıldı; gemide çalışmak üzere işe alınanlar, daha mütevazı da olsa, yeterince barındırılıyor ve besleniyor. Tren geçerken donarak ölmemek için trene atlayan insanlar daha az şanslı ve sefalet ve talihsizlik içinde yaşamak zorunda kalıyorlar. Doğal olarak, bu büyük bir kırgınlığa neden olur. Dizi, sınıf mücadelesinin her iki tarafını da takip ediyor, trenin çeşitli sırları ışığa yaklaştıkça, kuyruk bölümü ister diplomasi ister şiddet yoluyla olsun, denemeye ve ilerlemeye hazırlanırken.

 • 10. Outlander (2014)

  Outlander

  İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonra, hemşire Claire, İskoçya'da tatildeyken büyülü bir taş çemberden 1743 yılına gönderilir. Burada İskoçyalılar tarafından kaçırılır...

 • 11. Love, Death & Robots (2019)

  Love, Death & Robots

  Bölümler animasyon stiline, tonuna ve temasına göre değişir ve genellikle on ila yirmi dakika uzunluğundadır. Bölümler, aşk ve/veya ölüm ve/veya robotlar hakkında olma eğilimindedir ve insanlık ve teknoloji hakkında çeşitli hikayeleri kapsar. Çoğu, Peter F. Hamilton , John Scalzi , Alastair Reynolds ve Joe Lansdale gibi yazarların kısa öykülerinin uyarlamalarıdır. Pazarlamanın yalan söylemediğini unutmayın; şortların çoğu içerik olarak gerçekten NSFW . Tüm bölümler bağımsız olduğundan ve birçoğu The Twilight Zone (1959) , Metal Hurlant Chronicles ve diğer Netflix dizisi Black Mirror gibi önceki benzer antoloji dizilerinin damarlarında Twist Endings'e güvendiğinden, spoilerlere dikkat edin.

 • 12. Sense 8 (2015)

  Sense 8

  Travmatik bir olayın ardından, dünyanın sekiz farklı yerindeki sekiz yabancı kendilerini telepatik ve empatik olarak birbirine bağlı bulur. Hem bu yeni bağlantıyla hem de kendi kişisel yaşamlarıyla mücadele ederken, kontrollerinin dışındaki güçler onları manipüle etmeye veya yok etmeye çalışır. Şimdi sekiz kişi, kimin ve nedenin temeline inmeye çalışırken, farklı beceri setlerini ve deneyimlerini birbirlerine ödünç vererek birlikte çalışmalıdır.

 • 13. The Rain (2018)

  The Rain

  İki Danimarkalı kardeş, yağmurun taşıdığı acımasız bir virüsün İskandinavya'daki neredeyse tüm insanları yok etmesinden altı yıl sonra sığınaklarının güvenliğinden çıkar. Uygarlığın tüm kalıntılarının yok olduğunu fark ettikten sonra, hayatta kalan bir grup gence katılırlar ve birlikte terk edilmiş bir İskandinavya'da herhangi bir yaşam belirtisi aramak için tehlike dolu bir maceraya atılırlar.

 • 14. 11.22.63 (2016)

  11.22.63

  Sıradan bir lise öğretmeni olan Jake Epping'e tarihi değiştirme şansı sunulur. Eski bir arkadaşı Jake'e zamanda geriye nasıl gidileceğini gösterdiğinde, Jake'e tamamlamaya boşuna uğraştığı bir görev verir: 22 Kasım 1963'te John F. Kennedy suikastını durdurmak. değişmek istemediğini ve tarihin akışını değiştirme girişimlerinin hızla tehlikeli hale gelebileceğini.

 • 15. Dark (2017)

  Dark

  Kayıp bir çocuk, dört aileyi, üç nesle yayılan akıllara durgunluk veren bir gizemi gün yüzüne çıkarırken, cevaplar için çılgınca bir arayışa sokar.