Dizilerim seql

Dizilerim seql

 • 1. Attack on Titan (2013)

  Attack on Titan

  Yüz yıldan fazla bir süredir, insanlığın son kalıntıları, onları Titanlar olarak bilinen güçlü bir insan yiyen dev ırkından korumak için tasarlanmış duvarlarla çevrili bir krallıkta yaşıyor. İki ırk birbirini çıkmaza sokmuştur: Titanlar duvarları geçemez ve insanlık ağır kayıplar vermeden duvarların dışına çıkamaz. Bu gerçekler, devasa bir Titan'ın güneydeki Shiganshina köyünün çevre duvarında bir delik açarak daha küçük akrabalarının içeri girip ortalığı kasıp kavurmasına izin verene kadar geçerliydi. Ardından gelen katliamdan kaçanlar arasında üç çocuk vardı: Saldırgan bir çocuk olan Eren Yeager; sessiz üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman; ve Eren'in kitap düşkünü en yakın arkadaşı Armin Arlert. Yıllar sonra üçlü, kendini Titanlarla savaşmak için dış dünyaya geziler yapmaya ve onları kesin olarak yenmenin yollarını araştırmaya adamış bir askeri şube olan Survey Corps'a katılmaya karar verir - ve Eren, kalbinde intikam ve canice bir niyetle. , Dünya'daki her Titan'ı öldürmeye ant içer.

 • 2. Vikingler (2013)

  Vikingler

  Okyanusun ötesindeki uzak kıyıları keşfetmeye ve yağmalamaya can atan bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok'un acımasız ve gizemli dünyası.

 • 3. Sherlock (2010)

  Sherlock

  Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından yaratılan, BBC TV için her sezon üç bölüm olmak üzere doksan dakikalık formatta üretilen, Sherlock Holmes'un modern bir versiyonu (2010-17, o zamandan beri fiilen belirsiz bir arada) . Sherlock ( Benedict Cumberbatch ) suçları katıksız zekası ve Sherlock Scan'i aracılığıyla çözer , ancak (kendini ilan eden) "yüksek işlevli bir sosyopattır" ve arkadaşı Dr. John Watson ( Martin Freeman ) tarafından zar zor kontrol altında tutulmaktadır. daha şaşırtıcı vakalar. Seri, 21. yüzyıl adli tıp teknolojisini, bilgisayarları, akıllı telefonları ve Google aramalarını içerir. 2016 Yeni Yıl Günü'nde yayınlanan ve karakterleri Viktorya döneminin orijinal Sherlock Holmes ortamına geri götüren özel bir bölüm . Başlangıçta modern versiyona bir "alternatif" olarak sunulsa da, işler kısa sürede garipleşir . Jekyll'a benzer bir konsept , 21. yüzyılda klasik bir Viktorya dönemi hikayesini konu alan Steven Moffat yapımı başka bir televizyon dizisi. Elementary ile karıştırılmaması gereken Amerikan Sherlock Holmes şovu da modern zamanlarda geçiyor, ancak bunun dışında öncül ve epizodik yapı bakımından tamamen farklı. Resmi bir manga uyarlamasına sahiptir.

 • 4. Lupin (2021)

  Lupin

  Dizide Omar Sy , Senegalli bir göçmen olan babası Babakar'ın bir zamanlar işvereni tarafından bir zamanlar Marie Antoinette'e ait olan pahalı bir elmas kolyeyi çalmakla suçlandıktan sonra hapishane hücresinde ölen profesyonel bir hırsız olan Assane Diop rolünde rol alıyor. zengin ve güçlü Hubert Pellegrini. Babakar'ın 14. yaş gününde kendisine bir roman vermesinin ardından Arsène Lupin romanlarına duyduğu sevgiden ilham alan Assane, karizmasını ve hırsızlık, hile ve kılık değiştirmedeki ustalığını kullanarak Pellegrini ailesinden intikam almaya ve babasının masumiyetine dair kanıt bulmaya koyulur. Hubert'in suçları, genellikle en iyi arkadaşı Benjamin'in yardımıyla. Ancak Assane, eski karısı Claire ve küçük oğulları Raoul'a karşı ailevi görevleri ile bu faaliyetlerini dengelemekte zorlanır. Ve şimdi kendisi de Lupin hikayelerinin büyük bir hayranı olan genç bir polis dedektifi, Assane'nin faaliyetleriyle ilgili noktaları birleştirmeye başladı.