DC Extended Universe (DCEU)

DC Extended Universe (DCEU)

 • 1. The Suicide Squad: İntihar Timi (2021)

  The Suicide Squad: İntihar Timi

  Kana Susamış (Idris Elba), Peacemaker (John Cena), Albay Rick Flag (Joel Kinnaman) ve herkesin en sevdiği psikopat Harley Quinn (Margot Robbie) liderliğindeki İntihar Timi, hapishaneden kaçmak için her şeyi yapmaya hazır. Tepeden tırnağa silahlı ve Amanda Wallerin (Viola Davis) ekibi tarafından takip edilen bu ekip, (kelimenin tam anlamıyla) muhalif militanlar ve gerilla güçleriyle dolup taşan Corto Maltese adasına bırakılır. Süper kötü adamlardan oluşan grup yıkım peşindedir, ancak tek gereken tek bir yanlış harekettir ve sonunda ölürler.

 • 2. Peacemaker (2022)

  Peacemaker

  James Gunn'ın 2021 tarihli "The Suicide Squad" filminde yaşananlardan sonra, barışa ulaşmak için kaç kişiyi öldürmesi gerekse de ne pahasına olursa olsun barışa inanan büyüleyici ve kibirli John Cena karakterinin hikayesine devam ediyoruz.

 • 3. Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016)

  Suicide Squad: Gerçek Kötüler

  Süpermenin ortaya çıkışının ardından ajan Amanda Waller (Viola Davis), Amerikan hükümetinin olası tehditlerle mücadele etmek için kendi metahuman ekibine sahip olması gerektiğine ikna olur. Bu amaçla, tehlikeli hapsedilmiş kötü adamların hükümetin emriyle görevler yerine getirmeye zorlandığı İntihar Timi projesini yaratır. Başarılı olmaları halinde cezaları 10 yıl kısaltılıyor. Aksi halde basitçe ölürler. Amandanın çağırdığı kişilerden biri olan ve ona karşı dönen Magianın (Cara Delevingne) ani saldırısının ardından grup hükümet tarafından yetkilendirilir. Bu sayede Deadshot (Will Smith), Harley Quinn (Margot Robbie), Kaptan Boomerang (Jai Courtney), Crocodile (Adewale Akinnuoye-Agbaje), El Diablo (Jay Hernandez) ve Amarra (Adam Beach) göreve çağrılır. Aynı zamanda Joker (Jared Leto), hayatının aşkı Harley Quinni kurtarma fırsatını değerlendiriyor.

 • 4. Black Adam (2022)

  Black Adam

  Black Adam , Adam Sztykiel, Rory Haines ve Sohrab Noshirvani'nin senaryosundan Jaume Collet-Serra ( The Commuter , Jungle Cruise ) tarafından yönetilen 2022 yapımı bir süper kahraman filmidir . Aynı adlı DC Comics karakterine dayanan DC Extended Universe'ün on birinci filmi ve genel olarak on ikinci filmi - Amerika Adalet Derneği franchise'ı ile birlikte - ve 2019'daki SHAZAM'ın bir yan ürünü! . Billy Batson, Shazam'ın güçlerini almadan çok önce, ondan önce bir başkası daha vardı - Kahndaq'tan yeni yeteneklerini kötüye kullandığı için 5000 yıl hapis cezasına çarptırılan Teth -Adam ( Dwayne Johnson ) . Yanlışlıkla Adrianna Tomaz ( Sarah Shahi ) tarafından uyandırılan Adam, acımasız adalet duygusunu ortaya çıkarmak için bir kez daha dünyaya salınır. Film aynı zamanda Amerika Adalet Cemiyeti'nin sinemadaki ilk çıkışını da işaretleyecek .